Wypożyczalnia rowerów w hotelu Akvilon

Suwalszczyzna to wymarzony region dla kolarzy. Świeże powietrze, lasy, czyste rzeki i jeziora  zachęcają do aktywnego wypoczynku. Hotel Akvilon w Suwałkach to świetna baza na wyprawy rowerowe. W okolicy znajduje się Wigierski Park Narodowy oraz Suwalski Park Krajobrazowy. Te unikatowe miejsca pod względem przyrodniczym i kulturowym oferują bogaty wybór szlaków przeznaczonych dla turystyki rowerowej.

Szlaki rowerowe na Suwalszczyźnie

Suwalski Park Krajobrazowy o powierzchni 6338ha rozciąga się w zagłębieniach rzeki Szeszupy i na terenach otaczających najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza. Przez te górzyste tereny o charakterystycznym polodowcowym krajobrazie prowadzi wiele szlaków rowerowych, między innymi „Wokół jeziora Hańcza”, „Na Górę Zamkową”, czy „Doliną Czarnej Hańczy z Suwałk do Suwalskiego Parku Krajobrazowego”. Trasy mają zróżnicowany poziom trudności, choć większość z nich z uwagi na dużą ilość stromych podjazdów wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego.

Wigireski Park Narodowy obejmuje tereny wokół jeziora Wigry i zajmuje powierzchnię 14956ha. Szlaki w jego obrębie są łatwiejsze niż te na górzystych terenach Suwalskiego Parku Krajobrazowego, a zarazem równie atrakcyjne pod względem przyrodniczym. Ten region Suwalszczyzny jest porośnięty wysokim i majestatycznym lasem, w którym możemy odnaleźć mnóstwo poukrywanych w gąszczu drzew jezior. Charakterystyczne dla tej formacji krajobrazowej są niewielkie, malownicze bagienne jeziora – suchary. Jedną z atrakcji tych okolic jest również położony na wzgórzu nad jeziorem Wigry Klasztor Kamedułów ufundowany w 1667 r. przez Jana II Kazimierza Wazę.

Przez Suwalszczyznę przebiega także najdłuższy szlak rowerowy w Polsce – Green Velo. W naszym regionie obejmuje on najciekawsze krajobrazowo miejsca, ciągnie się od granicy litewskiej, przez skraj Suwalskiego Parku Narodowego i Puszczę Augustowską. Wszystkie trasy są dobrze oznakowane i oferują dużą różnorodność przyrodniczą.

Gości, którzy nie planują długiej wyprawy rowerowej zachęcamy do przejażdżki po znajdującym się w najbliższym sąsiedztwie hotelu parku wokół rzeki Czarnej Hańczy i Zalewu Arkadia wzdłuż których ciągną się bulwary spacerowe ze ścieżkami rowerowymi.

Cennik wypożyczalni rowerów

1h – 8 zł

2h – 15 zł

8h – 40 zł

24h – 50 zł

1 tydzień – 250 zł

Call Now Button